Sytuacja na stoku - zobacz Szkoła narciarska Rozkład jazdy busa - zobacz

Free WIFI

Wypożyczalnia


Bezpiecznie na stoku


narta.com.pl
HEAD
Aktualności Wróć do listy aktualności

z archiwum...I udało się zorganizować chillowy freestylowy dzień...

I udało się zorganizować chillowy freestylowy dzień na naszej kochanej górce Lubince...

Ale od początku- noc przed imprezą ostro ruszyła budowa hopki, dzięki pomocy ratraka udało się to całkiem sprawnie. Powstała hopka z 3 metrowym blatem, miękkim lądowaniem, i twardym wybiciem.

Na imprezie zgłosiło się 8 riderów z całej Polski ( Kraków, Tarnów, Cieszyn, Sosnowiec ) którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Zaczęliśmy od 40 minutowego jamu eliminacyjnego w którym chłopaki z Cieszyna pokazali klasę klejąc Backflipa z Mute Grabem, 720 Indy Grab i Rodeo 54.

Po eliminacjach ekipa została podzielona na amatorów freestylu oraz zaawansowanych riderów.

W jamie finałowym była delikatna spina oczywiście ze względu na rywalizacje i nie wszystko udało się wylądować. Zawodnicy mieli za zadanie wykonać trzy triki z czego dwa były punktowane.

Wśród zaawansowanych zwyciężył Bartek Tolarz aka Gruby który wykręcił Backflipa double grap oraz switch 540 indy grab. Drugie miejsce zajął rider z Tarnowa Daniel Więcek aka Poras który wykręcił między innymi switch 540 shiffty, oraz switch 360 shiffty na stylu. Na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Kaleta który wykręcił podobny trik do Rodeo 540 ale nazwaliśmy go Nikoś Air, niestety pozostałe dwie próby były lekko podparte.

Nadszedł czas na amatorów którzy ze skoku na skok stawiali sobie wyżej poprzeczkę, zaczęło się od prostych grabów a skończyło na bs 360, i stylowych 180 indy grab na dużej wysokości. Pierwsze miejsce zajął lokales z Janowic Seba Kapusta, drugie miejsce Mateusz Pajor, na trzecim uplasował się Paweł Pyrchla. (krótki reportaż.... http://www.youtube.com/watch?v=n1sheUQ3088 )

Po rozdaniu atrakcyjnych nagród ( ochraniaczy Giro oraz gadżetów Burtona) i chwili odpoczynku freestylowowa ekipa ruszyła na after – Koncert O.S.T.R ego. ….

Pomysłodawcom oraz głównym sponsorem imprezy była i jest firma Feel Good, zawody nie odbyły by się gdyby nie pomoc włodarzy i pracowników wyciągu narciarskiego Lubinki. Dziękujemy także firmie Raj Sport za nagrody, Pałacowi Janowice za sprzęt oraz pyszne jedzonko i wygodne spanie.

 

Zapraszamy na kolejne edycje !